Zemra.de

Mirë se keni ardhë në forumin e Zemra.de

Kalo tek përmbajtja

 

A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

Shkruani Qdo gje qe ka te beje me Dashuri... Pra hapeni nje teme sipas deshires suaj rreth Dashurise.

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga avi_550 » E Djelë 16. Gusht 2009, 01:07

kush po thot bre se nuk hupet qe aiii njana e ka pas hup dimrit me saj a pat rreshit edhe qe hupi
Nese e sheh dikend pa buzeqeshje dhuroja nje tenden ...
Avatari i antarit
avi_550
 
Poste: 2652
Antarësuar: E Hënë 14. Prill 2008, 18:21
Vendodhja: kosov

 

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga Lea » E Djelë 16. Gusht 2009, 01:14

avi_550 shkroi:kush po thot bre se nuk hupet qe aiii njana e ka pas hup dimrit me saj a pat rreshit edhe qe hupi

ha
haaaaaaaaaaaahhahahaa
hahahhahaaaaaaaaaaaaaaa oo plaqqqq baba dimri e gjet hahahahhhhahaah
:beee:
Lea
 

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga avi_550 » E Djelë 16. Gusht 2009, 01:20

Lea shkroi:
avi_550 shkroi:kush po thot bre se nuk hupet qe aiii njana e ka pas hup dimrit me saj a pat rreshit edhe qe hupi

ha
haaaaaaaaaaaahhahahaa
hahahhahaaaaaaaaaaaaaaa oo plaqqqq baba dimri e gjet hahahahhhhahaah
:beee:po bre e na ta hini kfori a se kujton qe oo vra kush a
Nese e sheh dikend pa buzeqeshje dhuroja nje tenden ...
Avatari i antarit
avi_550
 
Poste: 2652
Antarësuar: E Hënë 14. Prill 2008, 18:21
Vendodhja: kosov

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga zem-zem » E Djelë 16. Gusht 2009, 20:36

JinBim shkroi:
Samka Qika Europes.... shkroi:
Lea shkroi:Samka Leximi eshte Pasuria me e madhe e njeriut ,po te kishit lexi ju kisha garantu skishni kesh as skishni shenu ktu :hallo:Skom Qka Lexoj Vallah Mendimi im është oki Kështu Qe për mua është e Pamundur një gjë e Tillë :hallo:Po mire Samka respekt per mendim tendin , po kur mjekt ( gynekologt ) kan shkru edhe e kan vertetu , edhe i kan cek mundsit se si mundet te humbet . ku pe dim na ma mire se ata ?
Pra na dham mendim po shume mendime tonanuk jane te sakta.
E medicina - ata qe e kan per detyre e din ma mire se na .JimBim ... Ti po me tregon mua per mjeksi a? e une ponoj bre shoku i mire ne mjeksi,edhe cdo jave thujse mbaj trajnime,me mjek shqiptar e me mjek te huaj.Te lutem i nderuar mos i thuaj disa gjere qe nuk i din,hajde mundesh me jap nje mendim,a ti edhe pse nuk je i sigurt ngulkemb ne ate qe nuk edin.
Une nuk kam qef me fol per gjera te tilla,ketu forum,sepse munden me hy njerez te moshave te ndryshme,vetem se kur lexova disa shkrime e sidomos shkrimin tend,mu desht te tregoj edhe une dicka lidhur me kete ,e mos te i marrin vajzat fjalet e tua si mesazhe ,e me than hajt "hajt more te kenaqna,se kur martohna e rrej burrin i them tu i gra bicikletes e kam humb" ,
Prandaj te lutem mos fol ate qe nuk e din mire ,se me fjalet e tua mundesh me ngarku shpirtin shume,dhe me bere gjynah te madh.Dhe une çka nuk ia sygjiroj motres sime,nuk ia sygjyroj as nje femere tjeter.
Imazh
Avatari i antarit
zem-zem
 
Poste: 339
Antarësuar: E Martë 1. Janar 2008, 15:12

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga zem-zem » E Djelë 16. Gusht 2009, 20:58

Lea shkroi:Samka Leximi eshte Pasuria me e madhe e njeriut ,po te kishit lexu ju kisha garantu skishni kesh as skishni shenu ktu :hallo:

Lea ...nuk po e dij mire me çfare qellimi i keni then smakes , po ta kishi lexu ju kisha garantu skishni kesh as skishni shenu ketu" Po mendoj une,se ndoshta e keni qellimin tek turpi,qe e kam shenu une nje tekst te till,por une vetem ju kam referu disa shkrimeve qe jane bere disa njerez para meje,dhe jam mundu me ia u shpjegu atyre qe nuk e dijn,me ane te logjikes se shendosh ,se ato jane vetem fjale te rrugve.dhe nese ke lexu ti9 shkrimet para meje qe jane bere ,do bindesh edhe vet se une nuk kam shkrujt dicka te jashzakonshme ne kete tem,por vetem ju kam referu disa shkrimve te me hershme qe jane bere ketu.


Une mbrem e kam lexu kete tem per here te parë,dhe ne kete tem kishte moti qe nuk ishin bere postime,por kur e lexova e ndjeva si obligim me e jap nje mendim,dhe nje mesazh per te gjithe.

Lexoj vetem 3 rreshtat e fundit te postimit tim,dhe ai eshte mesazhi im,sepse ate qe ia them motres time,dua te ta them edhe ty ,edhe asaj tjetres qe kish hap kete tem dhe te gjitha femrave qe te kan kujdes,e mos ta bejn jeten e shfrenuar,dhe te mundohen me gjet keso lloj varjantash ,se gjoja kam pesuar aksident dhe e kam humbur spontanisht virgjinitetin.

JU FALENDEROJ NE MIREKUPTIM,DHE NJEHEREIT JU KERKOJ NDJES NESE JENI NDJER DICKA KEQ NGA SHKRIMETE E MIA
Imazh
Avatari i antarit
zem-zem
 
Poste: 339
Antarësuar: E Martë 1. Janar 2008, 15:12

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga Lea » E Djelë 16. Gusht 2009, 23:37

Kodi: Selekto të gjithë
JimBim ... Ti po me tregon mua per mjeksi a? e une ponoj bre shoku i mire ne mjeksi,edhe cdo jave thujse mbaj trajnime,me mjek shqiptar e me mjek te huaj.Te lutem i nderuar mos i thuaj disa gjere qe nuk i din,hajde mundesh me jap nje mendim,a ti edhe pse nuk je i sigurt ngulkemb ne ate qe nuk edin.
Une nuk kam qef me fol per gjera te tilla,ketu forum,sepse munden me hy njerez te moshave te ndryshme,vetem se kur lexova disa shkrime e sidomos shkrimin tend,mu desht te tregoj edhe une dicka lidhur me kete ,e mos te i marrin vajzat fjalet e tua si mesazhe ,e me than hajt "hajt more te kenaqna,se kur martohna e rrej burrin i them tu i gra bicikletes e kam humb" ,
Prandaj te lutem mos fol ate qe nuk e din mire ,se me fjalet e tua mundesh me ngarku shpirtin shume,dhe me bere gjynah te madh.Dhe une çka nuk ia sygjiroj motres sime,nuk ia sygjyroj as nje femere tjeter.[/quote]


zem-zem edhe JinBim por edhe une po te tregoj thash spasni njohuri apsolute ne medicin
shoki e vertet eshte Hymeni ,se hymeni gjintet vetem 1 cm mrenda ,ne nisjen e frutit kur niset nje bebe (vajze) perbehet Hymeni prej celeve te vdekura programore,ku aty celet formohen ne vend si dhom e e gropes,ne javen e 9 te foshnjes ja nisin signalet qe komandojne cele (Qelizat)te vdesin nder dhe mbi qe formohet cipa Hymeni dhe shetisin mes veti,pasi te bahen mes veti mas 3 jave behet nje cipe me cele te vdekura qe quhet Hymeni.


Pa mar parasysh kjo kur formohet eshte shum e radh qe hymeni te mshilet totalisht dhe kjoo e ka emrin me medicin
hymen imperforatum edhe kjo ndodh 1/1000 vajzave ,dhe kjo te vajzat eshte normale zem-zem ne organin e nje vajze dhe duhet intervenim medicinor para me hy ne pubertet vajza,perndryshe do te mblidhet mbi hymenin gjakderdhe e menstracioneve qe smundet te dal jasht qe viej deri te dhimbje shum te medhaja dhhe vjen risk deri te semundja Endomemetrios.ky gabim duhet intervenim kirurgjikqe kepet hymeni.

zem-zem Femra e para her qe ka mardhenie seksuale dhe qe vjen deri te gjaku se shqiptart pa pa gjak sbesojn o vella me sy duhet me pa gjakin e me besu qe eshte qik joooo shum gabim ajo femer qe ka gjakderdhje naten e pare ajo vjen nga qe ajo vajz nga stresi ,nga shtrengimet dhe nga friga hymeni ajet dhe vajza nga keto kategori qe ska ndjenja ne ate moment vjen gjakderdhja qe shqiptarttttttttt duhet te vertetohen a kjo vjen gjitha nga mossss ardhja e kulmit seksual

Afer 40-60% te femrave nuk kan gjakderdhje naten e par se se kan mrri kulminacionin seksual po kjo ju vjen shum mas dhe kur e behet ajo seshte gjak derdhe me ngjyr shum por shum pak shifet


hahahah me shtinet me kesh besomni ju thash te shqiptart pa pa gjak me sy sbesojn vella shipeee breeese skan info nuk lexojn ,nuk folin ne shkolla per keto gjera ne mesime per ato nuk din shum per kete gjea ty samka ne mp ta gjej ne gjuh tande dhe lexon e besonn me medicin qe eshte shummmmmmm e mundshmee
Lea
 

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga JinBim » E Hënë 17. Gusht 2009, 01:02

Zem-zem shkruajti:
JimBim ... Ti po me tregon mua per mjeksi a? e une ponoj bre shoku i mire ne mjeksi,edhe cdo jave thujse mbaj trajnime,me mjek shqiptar e me mjek te huaj.Te lutem i nderuar mos i thuaj disa gjere qe nuk i din,hajde mundesh me jap nje mendim,a ti edhe pse nuk je i sigurt ngulkemb ne ate qe nuk edin.
Une nuk kam qef me fol per gjera te tilla,ketu forum,sepse munden me hy njerez te moshave te ndryshme,vetem se kur lexova disa shkrime e sidomos shkrimin tend,mu desht te tregoj edhe une dicka lidhur me kete ,e mos te i marrin vajzat fjalet e tua si mesazhe ,e me than hajt "hajt more te kenaqna,se kur martohna e rrej burrin i them tu i gra bicikletes e kam humb" ,
Prandaj te lutem mos fol ate qe nuk e din mire ,se me fjalet e tua mundesh me ngarku shpirtin shume,dhe me bere gjynah te madh.Dhe une çka nuk ia sygjiroj motres sime,nuk ia sygjyroj as nje femere tjeter.
[/quote]

Zem-Zem pershendetje.

Po ti ti kishe lexu me vemendje edhe ti kishe kuptu nuk e kishe shkru bile as postimin e pare, e leje ma ne te dytin se qka ke shkru.
Ti qysh ne postimin tend te parin i ke ofendu shume mashkuj kinse ata nuk e din edhe i han foret .
E ti si mjek ( me kan mjek e kishe kuptu se qka kam shkru ) , qe edhe me te hujt traininge mban - mjert na se qfar mjeksh paskum.

Une jam pergjegj ne pyetje te Shoqes e cila ka ba postimin e saj.
Po une skam faj qe nuk i dini kto gjana e tani vetem i gjuhni dikuj edhe vetem kunder me shkru.
Une nuk i kam ba ato zbulime ...... po i kam lexu ne librat e mjeksis ne gjermani.
E une nuk besoj se mjekt gjerman qe ikan studiu kto pune gabojne.

Ky eshte forum - e mundeni me shkru qka te doni . E kujt i konvenojn postimet le ti lexon edhe vet let mendon se a mundet me kan a jo.

Edhe nje i nderum - logjika ska lidhje me Hymen.


Lea boll mir ti ka spjegu gjanat - shpresoj se tash ne traininget e ardhshme nuk kesh askush nese e ndrron mendimin tend.

Une ska nevoj me diskutu me shume per kete teme.

Klm
.
Avatari i antarit
JinBim
 
Poste: 4201
Antarësuar: E Martë 9. Dhjetor 2008, 02:12
Vendodhja: De

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga zem-zem » E Hënë 17. Gusht 2009, 06:05

Lea e nderuar,pak edhe ne form ofenduse e ke bere kete shkrim,por nejse, se edhe na shqiptart qe jetojm ne kosove dijm, lexojm dhe mesojm.Dhe per keto gjera kam mesuar ne shkollen e mesme,dhe profesori na ka fol,na ka spjegu ,edhe me ane te vizatimave dhe me ane te figurave ,edhe tash qe punoj kemi bere shume trajnime per gjinokologjin,por ketu nuk e kam mendjen tu ju jap ligjerata,por gjithmone kam qef me i than gjerat sa me shkurt dhe kjart,qe te jene te logjikeshme per secilin.
E dij shume mire e dij,qe ndodh me qene hymeni krejtsisht i mbyllur,dhe kam pas nderin ta kem profesor ,doktorrin specialist qe ka kry kete lloj inetervenimi kirurgjik,qe nuk eshte aspak i veshtir.Ne gjendje normale nuk duhet te jete hymeni i mbyllur krejtesisht,por ka nje vrim te vogel qe sherben per nxjerrejen e sekrecioneve jasht trupit,sic jane menstruacionet.Por nese e ka kete vrim ,qe eshte normale me pas,dhe e kan te gjitha femrat ,ajo eshte vergjine,sepse hymeni nuk eshte i hapur,ashtu sic hapet pas mardhenjeve seksuale.dhe kur çahet ajo cip ,normal qe del gjak,dhe nuk ehste krejt se del nga frika,se me dite mashkulli me punu mire,friken ia hjek femres dhe e harron femra krejt friken.Ne raste te rralla ,ka qe edhe pas mardhenjeve seksuale femra ,me u duk prap virgjine,dhe gjat cdo akti seksual ajo gjithmone duket sikur virgjine.Pra ke edhe te tilla raste nese nuk e keni dit.por jane shume shume te rralla.

-jam krenar qe jam shqiptar,dhe 1000 here me u lind,prap shqiptar kisha lind,sespe me pelqen kultura e shqipatrit nderi morali dhe karakteri.
-Gruan e dua virgjine me pas,sepse nga virgjiniteti e kuptoj se i pari kam hy ne mbrendesin e saj,dhe ju me quani si te doni,ndash katundar ,ndash te prapambetur si te doni me quani,por nga vlera e moralit nuk hjeku dore kuren e kurres.
Nuk dua me me pru qeiz ,e keso sendesh pa vler,dua moralin se ai per mua ka vler.
Shume e njerzit jane shku ne hene,edhe sot po shkojn,por Amstrongun te gjithe e kujtojn.

KUR ESHTE FEMRA VIRGJIRESH,ESHTE SIKUR MBRETERESH,NESE NUK ESHTE VIRGJERESH ESHTE SI ROBERESH.

KUJDES FEMRA,SE VALLA KUR E DIN MASHKULLI QE KE PAS DIKEND TJETER PARA TIJ,GJUMI NATEN I QET SE MERR,EDHE PA TA PERMEND NDOJ HERE NUK E LEN,MOS E BINI VETEN NE KETE GJENDJE ME U KUQ PARA BURRIT TE JUV ,POR DURONI SA JENI TE REJA SE KUSH DURON DO TE SHPERBLEHET.
Imazh
Avatari i antarit
zem-zem
 
Poste: 339
Antarësuar: E Martë 1. Janar 2008, 15:12

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga Lea » E Hënë 17. Gusht 2009, 10:21

Une Boll mir e kam spjegu nbas Medicines e kjo mvaret nga ju sa lezoni te nderum ,se kjo eshte forum as nuk eshte gara por me dhen mendime e me mesu diqka qka sdime.
Neser mundet mi ndodh vajzave te juve (femijve te juv) kjo gje dhe ndahet nga i dashuri per shkak te mos dijes edhe pse ska faj ajo vajze,shum lete eshte me mendu dhe me gjyku per vajza tjera ,por duheni mu nis nga vetja qe mundet edhe vajzes se juv mi ndodh kjo gje, dashnoret apo burri me lene per mos dijes se tynvee edhe let eshte e se mendoni se prej mos dijes dhe mos leximit dhe nga kokfortesia qe kemi qe se pranojme te verteten dhe qe flasim shum let tane per nje vajz te huj qe i ndodhin keto gjera dhe i thu lamtumir e smendojm qe me ate asaj vajze qe i humb e gjith jetaa,por duhemi me mendu se mundet edhe femijve tan mi ndodh ajo gjee mu nis nga vetja qe edhe vajzave te juve mundet me ndodh kjo.
Une personalishte flas per veten


Me plote gojen dhe me gjith zemer them ,kam mendu se di dhe kam lexu shum por dituria skish fund kurr ,une personalisht nuk du mu ndal dhe te mendoj :Ahh Mjaft di jo gabim ishte se truri njeriut kurr spo ngike me dituri ,kam nderin nga disa anater ktu qe kemi mjaftttttt te ditur dhe talenta qe vine me shum argumente te mira dhe te forta dhe edhe pse kam mendu se di prapppppppp se prap kam mesu shum nga ata persona dhe me gjith zemer i flm shum sidomos JinBim qe ka gjithmone spjegime te vlefshme dhe Fakte te sakta,qe me kan shty kur kam lexu shkrimet e tina me hulumtu hala ma shum ne ato pergjigje te tina ,kto ja di per flm shum e tham me plot gojen dhe me gjithe zemer qe me ka dhuru diqka shum te vlefshme per jeten time


Emersoni ka thene: Qdo njeri qE e njoh ne nje fare menyre eshte me i vlefshem se une, sepse nga secili mesoj diqka.


A e di se qdo gje ne jeten materiale /objektet, parat etj. / Kur ndahen zvogelohen, vetëm humaniteti, dashuria dhe Dituria - kur ndahen, me të tjerët - shtohen?Per ato ju kisha lut kurr nuk eshte boll dhe nuk mjafon te mesojm ate qe sdim se nje dit vjen koha na duhet dhe na na vijne momentet qe te perdorim kete dituri dhe keto lexime qe mesojme
Ju kisha lut mos te diskutojm me kete teme ata qe pak mendojn munden me lexu edhe shkrimin e JinBim qe u mundu me spjegu ne te gjithat menyrat qe sa ma let te kuptojm por edhe une me shkrimin e fundit me Fakte Medicinale ,e me shum ska nevoj mu diskutu ma merr mendja.Mbetshit te pershendetur nga ana ime te gjithe
Lea
 

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga pejanka » E Hënë 17. Gusht 2009, 10:41

phaaaaaaaaaaaaa phaaaaaaaaaaaaaaaaa qkoka zi qetu


une pajtohem plotsisht me mendimin e LEA JIM BIM edhe edhe se di spe diskotoni kur RONDIDI e ka cek shum shum mir se si vjen deri aty :respekt: :respekt:zem zem ato femra qe dojn mu kenaq ato skan qa mu arsyetu por e tregojn te verteten se dihet kur ke pas marrdhanje e dihet kur ske pas vetem gjakderdhje te mungon ti si burr duhet me kon ne gjendje me vrejt per ato esht ka bohet fjala e djemt nuk hajn kasht asnjo krejt i din te gjitha gjerat por mos u bazo o ti ZEM ZEM ne virgjenitet se kur ska njeri moral le ti ket 10 vergjiniteta se nuk e bojn njeri se ka lind i pa moralt e sa per virgjenitet more ZEM ZEM ti si mjek dujhet me dit qa po bohet me medicin qe bohesh per disa ore virgjin pa pik problemi edhe ato me ni rrog qe e bon si hoby per pos rrogs qerr mujore qe sa e shtrejt esht virgjiniteti,por gjdo femer ka karakter dhe nuk jem qashtu si na quni ju qe na veq kem qef mu kenaq edhe mu shtirav mandej mu arsytu se kom humb me sport ajo qe ka pak logjik dhe ka ndjenja femre nuk e jep trupin ashtu si po thu ti mu kenaq


ishte mednimi im se met vertet me beri nervoz


pa keq kuptime
pejanka
 
Poste: 287
Antarësuar: E Martë 25. Shtator 2007, 10:38

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga JinBim » E Hënë 17. Gusht 2009, 11:34

R.W. Emersson :

Nje shok / Shoqe eshte aj person qe pran tij / saj ne mundemi te mendojm me za.
Avatari i antarit
JinBim
 
Poste: 4201
Antarësuar: E Martë 9. Dhjetor 2008, 02:12
Vendodhja: De

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga A zjarrina » E Hënë 17. Gusht 2009, 11:50

Phiiiiiiiii qka po e boni aq tragjike bre,po fundi fundit esht e drejt e qdo kujt me bo qka don me jeten e vet,dikush e run virgjinitetin e dikush jo ,ama edhe per ato qe e humbin besoj qe ka shum arsye a po ? ama nuk besoj qe dikush , ne ket koh qe arsyetohet ne ato menyra siq i kini cek ju me lart.
ME RUAJ ,KUR TE ME GJESH QE TE ME KESH,KUR ME SE SHUMTI KE NEVOJ!!!
A zjarrina
 
Poste: 123
Antarësuar: E Premte 27. Mars 2009, 11:58
Vendodhja: kosovo

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga zem-zem » E Hënë 17. Gusht 2009, 18:50

pejanka shkroi:phaaaaaaaaaaaaa phaaaaaaaaaaaaaaaaa qkoka zi qetu


une pajtohem plotsisht me mendimin e LEA JIM BIM edhe edhe se di spe diskotoni kur RONDIDI e ka cek shum shum mir se si vjen deri aty :respekt: :respekt:zem zem ato femra qe dojn mu kenaq ato skan qa mu arsyetu por e tregojn te verteten se dihet kur ke pas marrdhanje e dihet kur ske pas vetem gjakderdhje te mungon ti si burr duhet me kon ne gjendje me vrejt per ato esht ka bohet fjala e djemt nuk hajn kasht asnjo krejt i din te gjitha gjerat por mos u bazo o ti ZEM ZEM ne virgjenitet se kur ska njeri moral le ti ket 10 vergjiniteta se nuk e bojn njeri se ka lind i pa moralt e sa per virgjenitet more ZEM ZEM ti si mjek dujhet me dit qa po bohet me medicin qe bohesh per disa ore virgjin pa pik problemi edhe ato me ni rrog qe e bon si hoby per pos rrogs qerr mujore qe sa e shtrejt esht virgjiniteti,por gjdo femer ka karakter dhe nuk jem qashtu si na quni ju qe na veq kem qef mu kenaq edhe mu shtirav mandej mu arsytu se kom humb me sport ajo qe ka pak logjik dhe ka ndjenja femre nuk e jep trupin ashtu si po thu ti mu kenaq


ishte mednimi im se met vertet me beri nervoz


pa keq kuptime


Ruje gjakftohsin ske nevoj me u bere nervoze,une skam ofendu askend,dhe nuk ee kam drejtu gishtin drejt askujt me i than se "TI JE AJO" une ne asnje shkrim timin nuk e kam bere nje gje te till,edhe po ta dija se eshte dikush e pa moraleshme,prap une ka me u mundu me ia mbulu turpin e saj,dhe asnjehere ska me marr per goje.
Une mendoj se çdo femer ne jete ka mundesi me bere mardhenje jashte martesore,por krejt varet nga karakteri,nje vajze me karaketer te fort nuk e lejon veten me ra ne nje pozit te till.Por ka edhe aso,qe nuk pret dy here me i then.
Edhe eshte e vertet se femra qe ska pas mardhenje seksuale me askend ajo dihet edhe pa bere mardhenje ,se ka shume meshkuj ju thojn femra ,po du me te provu a je virgjine a jo,keta meshkuj qe thojn keshtu ,nuk jane serioz,por kan qellime avantureske.
Por ka edhe femra qe nuk e tregojn te verteten dhe mundohen me mbulu te verteten,dhe une mendoj se ato qe mundohen me e mbuklu te veretetn gabojn shume ,se tani kur mashkulli e kupton deshprohet,dhe mbetet i zgjgenjyer.Por femra duhet te tregoj realitetein,dhe tani i mbtet mashkullit qe te vendos per lidhjen.
Edhe kam njohuri mbi ato krimet qe i paske cek ti,qe po ndodhin kjo ndodh edhe ne kosove sepse ketu ka munges ligji edhe e bejn gati kete pune se legale,edhe vet fakti qe femra e zgjedh nje rruge te till,don me than se ajo po don te i mbuloj te kaluren e vete te hidhur,dhe nga ky lloj i femrave munden me kuptu edhe shume femra te tjera qe jane te reja,qe te ken kujdes,para se te vendosin me ia fal dikujt trupin e vet,sepse nuk ia vlen qe per disa momente kenaqesia qe ti fal dikush,dhe ti qe ia ben nje nder dikujt te vuash per tere jeten,dhe tani te shkosh e te trokasesh dere me dere te mjekve per ta kthyre ate qe ke humbur dikur,nuk ia vlen .
Edhe kjo pune qe behet permes opercionit qe te kthen virgjinitetin behet vetem per te ia hedhur mashkullit.
Une jam mundu te flas gjithmone sa ma thjesht qe te ja i kuptueshem ,dhe nuk kam perdor asnjehere terme,apo me permend raste qe ketu dikush i ka permend ,dhe ka then se mundet me qene keshtu,mundet me qene ashtu,ku edhe vet e kan cek se ato jane raste te rralla ne raport 1 me 1000,ata kan fol per defekte qe mundet me i pas njeriu,ndersa une kam mundu me jap mendimin mbi gjendejn normale te njeriut.Dhe nuk kam dasht une qe disa njerez te i keqperdorin argumentet qe i kan sjellur disa ketu,se disa si te degjojn se paska raste te tilla,ato mundohen tani te keqperdorin dhe te manipulojn me keto argumente qe ndodhin ne 1mij ne 1 rast.sepse para se ti tregojsh dikujt per te kaluren tende,gjithome je ne dilem,a te i tregoj a te mos i tregoj,dhe dikush vendos te mos i tregoj dhe me argumente te tilla mundohet me mbajt lidhjen gje per te cilen mendoj une eshte gabim,eshte mire gjithmone te ia thuash te verteten.

Edhe njehere po te lus mos u ben nervoze,se nuk ia vlen ne forum me u bere me nervoze,dhe per keta qe ti me shkrimin tim je bere nervoze,une te kisha lut me ma bere hallall,se nuk eshte qellim i imi te bej askend nervoz.

Une gjithmone jam mundu me postimet e mija qe ta mbaj lart karakterin e njerzve e sidomos te femrave,sepse çdo njeri ndodhet nga njehere neper udhekryqe dhe mund ta humb durim,ngase merzitet,deshprohet dhe humb durimin per ta vazhduar rrugen e sinqeritetit,ndoshta edhe krejt pak i vyen qe te vazhdoj ate rruge prap,dhe une per keta mundohem ,sepse kurr nuk i dihet ndoshta nje shkrim i imi e ben edhe me te fort dhe i jap kurajo.
Edhe pse e dij se ndoshta shume do ma marrin inati,por une prap do vazhdoj te japi kontributin tim,ne rrugen e moralit dhe te nderit,sepse per mua nderi eshte i shenjet.Sepse une nuk mendoj te bej avantura permes forumeve,dhe me ia bere rrafsh te gjithve vetem qe mua tani te me dojn femrat.Sepse avanturistat e kan kete rruge,kur dojn me zen nje femer i thojn,"o nuk po me intereson sa i ke pas para meje, as cka ke ba, as kush je kan,"une mendoj se keta njerez nuk jane serioz ,skan qellim lidhje serioze.Prandaj une bej mesazhe qe mos te bijen dikush viktim e ketyre njerzve,se gjoja nuk ju ineterseon sot meshkujve e kaluara e femrave,une mendoj se nje mashkulli te menqur dhe serioz duhet me i inetresu e kaluara e femres qe pretendon ta mer per grua. Njoh shume femra te deshrpuara,qe thojn qe milona euro ,edhe cka kam te gjall thon e kisha dhan vec me mujt me kthy kohen prapa dhe edhe nje here me qene ajo qe kam qene ,me beso se ndej dhembje shume,dhe nga njehere syt lot me mbushen kur tregojn ,dhe per kete mua me dhimben femrat jashtzakonisht shume,sepse çdo femer kur eshte e re lakmon edhe meshkujt e pa ndergjegjshem e shfrytezojn nje situat te till,dhe me rrena ia mbushin mendjen .

Kalofshit mire te gjithe, ...mos lejoni te luaj dikush me nderin e juaj,se nderi nuk blihet me pare.
Imazh
Avatari i antarit
zem-zem
 
Poste: 339
Antarësuar: E Martë 1. Janar 2008, 15:12

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga gitaa » E Hënë 17. Gusht 2009, 18:57

kush pom tregon a ka pa dikush ksi raste personalisht a.pomdoket qysh pojulexoj gjith met nime e kini aj kumni kushtu ki kumni kshtu ........


KUJDES FEMRA,SE VALLA KUR E DIN MASHKULLI QE KE PAS DIKEND TJETER PARA TIJ,GJUMI NATEN I QET SE MERR,EDHE PA TA PERMEND NDOJ HERE NUK E LEN,MOS E BINI VETEN NE KETE GJENDJE ME U KUQ PARA BURRIT TE JUV ,POR DURONI SA JENI TE REJA SE KUSH DURON DO TE SHPERBLEHET.

Zem zem edhe une kshtu mendoj.... Veq nji po e ceku qe| KURRRRRRRRRRRRR E LIR NUK KEMEQEN TAN JETEN NE GJITHA PIKPAMJET EDHE NESE TE DON ME SHPIRT APET KJO NDIKON SUN E LEN ANASH ASKUSH
ImazhImazh
Avatari i antarit
gitaa
 
Poste: 1899
Antarësuar: E Djelë 26. Tetor 2008, 00:44
Vendodhja: ani

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga Blleki » E Hënë 17. Gusht 2009, 21:04

Pershendetje te gjithve

Valla po me keshet me do shkrime kur po lexoj ketu besoni.Po ndoshta mos dija per ata edhe po keshi se te kisha ditur sdo te kisha kesh po qa me ba te gjithe nuk mujm me kan te dishum.
Mendimi ime eshte se nje Gote e cila thehet nje her kurr nuk munde te ngjitet dhe te behet siq ka qen perpara.
Sipas do shenimeve si po lexoj ketu tashe me ben te kuptoj per qfare arsyje Fermat Gjermanka 90% e tyre pse nuk jan virgjine.
Mbeteni te pershendetur te gjithe tunggggggggg
Avatari i antarit
Blleki
 
Poste: 238
Antarësuar: E Djelë 6. Janar 2008, 22:54
Vendodhja: Wolfsburg

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale

UNREAD_POSTnga JinBim » E Hënë 17. Gusht 2009, 23:13

;-)
Avatari i antarit
JinBim
 
Poste: 4201
Antarësuar: E Martë 9. Dhjetor 2008, 02:12
Vendodhja: De

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga pejanka » E Martë 18. Gusht 2009, 10:10

ZEM ZEM

:respekt: :kafe: :kafe: TE PIM NGA NJO jo jo nuk jom bo me shkrim tend nervoz por mua shum em pengon qe gjithmon na futin djemt me ni tengjere femrav nuk jem te gjith te njejt se mua sme prek jo tem aspak se nuk i perkas hiq ksaj teme se krenohem em veteveten por une them se morali esht me se pari ashtu emndoj une se po bohet gjithqa dhe nuk ke garanti e per ato mos i shtini te gjith se me beso shum kan dallime femrat edhe pse ju ka djeg dove dhe mendojn te gjitha jem ashtu..


kalo bukur zem zem qy edhe thirrem dasem ej ahahaahhah
pejanka
 
Poste: 287
Antarësuar: E Martë 25. Shtator 2007, 10:38

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga zem-zem » E Martë 18. Gusht 2009, 10:37

[/b]
pejanka shkroi:ZEM ZEM

:respekt: :kafe: :kafe: TE PIM NGA NJO jo jo nuk jom bo me shkrim tend nervoz por mua shum em pengon qe gjithmon na futin djemt me ni tengjere femrav nuk jem te gjith te njejt se mua sme prek jo tem aspak se nuk i perkas hiq ksaj teme se krenohem em veteveten por une them se morali esht me se pari ashtu emndoj une se po bohet gjithqa dhe nuk ke garanti e per ato mos i shtini te gjith se me beso shum kan dallime femrat edhe pse ju ka djeg dove dhe mendojn te gjitha jem ashtu..


kalo bukur zem zem qy edhe thirrem dasem ej ahahaahhah

PEJANKA
Nese i ke lexu postimet e mija te gjitha,eshte dasht me vrejt se une nuk i kam fut te gjitha ne nje thes,une gjithmone kam dasht me nda shapin,prej sheqerit.Dhe pikrisht per kete qe mos me u ndjer çdo femer e barabart me ate qe eshte e pa moraleshme,dhe gjithmone jam mundu me ju ndihmu femrave te moraleshme qe mos ta ndjejn veten keq,por te jane krenare per jeten qe e bejn.

Pejanka ... sa i perket fteses se dasmes,nuk e dij a do bej dasem apo do e marr pa dasem dhe me paret e dasmes me kalu muajn e mjaltit ne Brezovice,se une nuk shkoj ne deti kur martohna ,nuk me duhet klima e nxeht mua, kur jam me ate qe e dua, e bej vet nxeht ,edhe minus 30 me qene i rrutulloj temperaturat . hahhahahahhahaah
Kalofsh mire e nderuar ,une ta kisha qit nje kafe ketu ,por nuk e di,a po mi merr dikush tjetr a cka po behet,vec asnjehere figurat nuk po me dalin mua ne forum.

...mire u lexofshim te pershendes shume.
........................neve meshkujt shqiptar krenohemi me juve femrat shqiptare,se jeni shume te mira.
Imazh
Avatari i antarit
zem-zem
 
Poste: 339
Antarësuar: E Martë 1. Janar 2008, 15:12

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga zem-zem » E Martë 18. Gusht 2009, 12:51

Mendimi im i fundit rreth kesaj teme.

- - - Une po vrej ketu se disa e kan ngaterru fjalen virgjinitet,dhe po flasin per vagjinen,per strukturen e vagjines.Dhe virgjinitetin e kan definuar me hymenin e vagjines,qe une mendoj se eshte gabim qe mendojn keshtu.
- - - Gjate jetes femra mundet me lendu hymenin,me pelcit dhe me i rrjedh gjak,por ajo prap ngelet e virgjert.edhe nese aksidentalish e ka lendu hymenin,tu i hyp biçikletes apo edhe ne forma tjera aksidentale,apo ka pasur defekt me hymenin e vagjines dhe ju ka dasht inrevenim kirurgjik,ajo femer prap se prap eshte e virgjert.Dhe nuk mundet me i than askush asaj femre qe nuk ka pasur mardhenje seksuale,qe nuk eshte e virgjert.

VËNI RE:
- - -Te virgjer jane te gjithe ata njerez,qe asnjhere gjate jetes se tyre nuk kan pas mardhenje seksuale.Pa marr parasyesh se cfare ka ndodh me hymenin e tyre perpara mardhenjeve ,a e kan pilcit apo e kan akoma te rujtur.
Edhe meshkujt qe nuk kan pas mardhenje seksuale,mundesh me i qujtur si te virgjert,edhe pse ata skan hymen,dhe dallon mashkulli nga femra ne humbjen e virgjinitetit,sepse mashkulli kur e humb virgjinitetin,kur e ka per here te pare arrijn kenaqesin (orgazmen) shume shpejt,dhe femra per heren e par mund te mos ndjej fare kenaqesi,por te perjetoj vetem dhembje.Nuk eshte vetem hymeni ajo qe e ben femren virgjeresh,por eshte edhe gjendja e saj psiqike,sepse ndryshe jane emocionet kur eshte hera e pare,dhe ndryshe herave tjera,pra luan rol te madhe edhe pergaditja e femres per te bere seks,dhe ne heren e pare nuk mund te pergaditet femra.Dhe mos me dit mashkulli,dhe me u ngut,mundet me ia pelcit (me ia shky) edhe murin e vagjines,dhe me bere per spital.

- - -Dhe vet fakti se kur i thua dikujt se "une jam i virgjert,don me than se ti akoma s'ke bere seks.
Dhe te humburit e virgjinitetit keshtu kuptohet nga te gjithe,me ane te seksit.


...ju faleminderit te gjithve ne mirekuptim! ma beni hallall nese ju kam nervozuar,me shkrimet e mia.por eshte e drejt e secilet te jap mendimin e vet rreth nje qeshte.


................................................................................mirembetshi dhe mire u lexofshim herave tjera
Imazh
Avatari i antarit
zem-zem
 
Poste: 339
Antarësuar: E Martë 1. Janar 2008, 15:12

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga JinBim » E Martë 18. Gusht 2009, 13:50

Gjate jetes femra mundet me lendu hymenin,me pelcit dhe me i rrjedh gjak,por ajo prap ngelet e virgjert.edhe nese aksidentalish e ka lendu hymenin,tu i hyp biçikletes apo edhe ne forma tjera aksidentale,apo ka pasur defekt me hymenin e vagjines dhe ju ka dasht inrevenim kirurgjik,ajo femer prap se prap eshte e virgjert.Dhe nuk mundet me i than askush asaj femre qe nuk ka pasur mardhenje seksuale,qe nuk eshte e virgjert.


Pershendetje Zem-Zem,

Nje here pate shkru se ska as shans me u prish , edhe ska as logjik. E tash e ke shkru kete fjali lart te ciles ja kam dhan nje ngjyre trjeter.


Zem-Zem , i nderuar te lutem lexoje me vemendje postimin tim te pare - ne pergjegjjen e pare qka kam shkru shihet se te njejten e kam than - mirpo me pak fjale.

" edhe pse pa perde ( hymen), jane prap virgjine."


E ke te drejt ma mire eshte mos me zgjat ma shume , se si shume here pa u lexu postimet me vemendje bahen postime diqka qka eshte shkru qysh perpara .
Per kete shkak tani po bahen mosmarrveshje. Per fat te keq.

"shume zhurme per asgje"


mbetsh i pershendetur zem-zem. :kafe:
Avatari i antarit
JinBim
 
Poste: 4201
Antarësuar: E Martë 9. Dhjetor 2008, 02:12
Vendodhja: De

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga sena » E Martë 18. Gusht 2009, 14:09

phaaaaaaaa aiiiiii me hymen pa hymen secila per veti qy qka jeni hi llugav aiii mos u lodhni bre qyy sa sqarime jan bo edhe prap po jeni ne dilem !
it's nice to be important
but it's much important to be nice
Avatari i antarit
sena
 
Poste: 3118
Antarësuar: E Premte 28. Mars 2008, 18:14
Vendodhja: ne zemren e njonit

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga JinBim » E Martë 18. Gusht 2009, 14:12

sena shkroi:phaaaaaaaa aiiiiii me hymen pa hymen secila per veti qy qka jeni hi llugav aiii mos u lodhni bre qyy sa sqarime jan bo edhe prap po jeni ne dilem !

:roll:
Avatari i antarit
JinBim
 
Poste: 4201
Antarësuar: E Martë 9. Dhjetor 2008, 02:12
Vendodhja: De

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga sena » E Martë 18. Gusht 2009, 14:13

qka po i rotullon syt qy :beee:
it's nice to be important
but it's much important to be nice
Avatari i antarit
sena
 
Poste: 3118
Antarësuar: E Premte 28. Mars 2008, 18:14
Vendodhja: ne zemren e njonit

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga JinBim » E Martë 18. Gusht 2009, 14:47

;-)
Avatari i antarit
JinBim
 
Poste: 4201
Antarësuar: E Martë 9. Dhjetor 2008, 02:12
Vendodhja: De

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga AL TINI » E Martë 18. Gusht 2009, 15:44

Un mendoi se mund te ndodh nje gje e till e sa i perket se a i besoni femres tuaj se a ka pas mardhanje me dike siq u permend ktu nga dikush un mendoi se nje femer qe ska pas marrdhanje ma heret dihet shum leht pamja e saj gjendja dhe veprimet e saj te tregojn sduhet me qen shum filozof e me kuptu sepse nuk esht aq e veshtir
Avatari i antarit
AL TINI
 
Poste: 494
Antarësuar: E Djelë 22. Mars 2009, 13:33
Vendodhja: ITALY

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga avi_550 » E Martë 18. Gusht 2009, 18:54

HAHHAHHA JA BRE KETU VEQ PASKA MET ME VIZATUA SE TE TJERAT QENKAN SPJEGU TE GJITHA
:gezuar:
Nese e sheh dikend pa buzeqeshje dhuroja nje tenden ...
Avatari i antarit
avi_550
 
Poste: 2652
Antarësuar: E Hënë 14. Prill 2008, 18:21
Vendodhja: kosov

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga sena » E Martë 18. Gusht 2009, 18:55

agagaggaggaga u pakaaaaaaa hahahhahahah kallfurd qu mere vizato se ti si piktor gagahahahahhaha :mrgreen:
it's nice to be important
but it's much important to be nice
Avatari i antarit
sena
 
Poste: 3118
Antarësuar: E Premte 28. Mars 2008, 18:14
Vendodhja: ne zemren e njonit

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga avi_550 » E Martë 18. Gusht 2009, 19:02

sena shkroi:agagaggaggaga u pakaaaaaaa hahahhahahah kallfurd qu mere vizato se ti si piktor gagahahahahhaha :mrgreen:
PO QKA ME BA KALLAFURD NUK KISH MBET TJETER SEN A
SE SHPEJTI A JAM KA PUNOJ NE ATE DREJTIM VEQ NGJYRA MU KA HARGJIT A
Nese e sheh dikend pa buzeqeshje dhuroja nje tenden ...
Avatari i antarit
avi_550
 
Poste: 2652
Antarësuar: E Hënë 14. Prill 2008, 18:21
Vendodhja: kosov

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga Lea » E Martë 18. Gusht 2009, 19:10

zem-zem shkroi:
pejanka shkroi:phaaaaaaaaaaaaa phaaaaaaaaaaaaaaaaa qkoka zi qetu


une pajtohem plotsisht me mendimin e LEA JIM BIM edhe edhe se di spe diskotoni kur RONDIDI e ka cek shum shum mir se si vjen deri aty :respekt: :respekt:zem zem ato femra qe dojn mu kenaq ato skan qa mu arsyetu por e tregojn te verteten se dihet kur ke pas marrdhanje e dihet kur ske pas vetem gjakderdhje te mungon ti si burr duhet me kon ne gjendje me vrejt per ato esht ka bohet fjala e djemt nuk hajn kasht asnjo krejt i din te gjitha gjerat por mos u bazo o ti ZEM ZEM ne virgjenitet se kur ska njeri moral le ti ket 10 vergjiniteta se nuk e bojn njeri se ka lind i pa moralt e sa per virgjenitet more ZEM ZEM ti si mjek dujhet me dit qa po bohet me medicin qe bohesh per disa ore virgjin pa pik problemi edhe ato me ni rrog qe e bon si hoby per pos rrogs qerr mujore qe sa e shtrejt esht virgjiniteti,por gjdo femer ka karakter dhe nuk jem qashtu si na quni ju qe na veq kem qef mu kenaq edhe mu shtirav mandej mu arsytu se kom humb me sport ajo qe ka pak logjik dhe ka ndjenja femre nuk e jep trupin ashtu si po thu ti mu kenaq


ishte mednimi im se met vertet me beri nervoz


pa keq kuptime


Ruje gjakftohsin ske nevoj me u bere nervoze,une skam ofendu askend,dhe nuk ee kam drejtu gishtin drejt askujt me i than se "TI JE AJO" une ne asnje shkrim timin nuk e kam bere nje gje te till,edhe po ta dija se eshte dikush e pa moraleshme,prap une ka me u mundu me ia mbulu turpin e saj,dhe asnjehere ska me marr per goje.
Une mendoj se çdo femer ne jete ka mundesi me bere mardhenje jashte martesore,por krejt varet nga karakteri,nje vajze me karaketer te fort nuk e lejon veten me ra ne nje pozit te till.Por ka edhe aso,qe nuk pret dy here me i then.
Edhe eshte e vertet se femra qe ska pas mardhenje seksuale me askend ajo dihet edhe pa bere mardhenje ,se ka shume meshkuj ju thojn femra ,po du me te provu a je virgjine a jo,keta meshkuj qe thojn keshtu ,nuk jane serioz,por kan qellime avantureske.
Por ka edhe femra qe nuk e tregojn te verteten dhe mundohen me mbulu te verteten,dhe une mendoj se ato qe mundohen me e mbuklu te veretetn gabojn shume ,se tani kur mashkulli e kupton deshprohet,dhe mbetet i zgjgenjyer.Por femra duhet te tregoj realitetein,dhe tani i mbtet mashkullit qe te vendos per lidhjen.
Edhe kam njohuri mbi ato krimet qe i paske cek ti,qe po ndodhin kjo ndodh edhe ne kosove sepse ketu ka munges ligji edhe e bejn gati kete pune se legale,edhe vet fakti qe femra e zgjedh nje rruge te till,don me than se ajo po don te i mbuloj te kaluren e vete te hidhur,dhe nga ky lloj i femrave munden me kuptu edhe shume femra te tjera qe jane te reja,qe te ken kujdes,para se te vendosin me ia fal dikujt trupin e vet,sepse nuk ia vlen qe per disa momente kenaqesia qe ti fal dikush,dhe ti qe ia ben nje nder dikujt te vuash per tere jeten,dhe tani te shkosh e te trokasesh dere me dere te mjekve per ta kthyre ate qe ke humbur dikur,nuk ia vlen .
Edhe kjo pune qe behet permes opercionit qe te kthen virgjinitetin behet vetem per te ia hedhur mashkullit.
Une jam mundu te flas gjithmone sa ma thjesht qe te ja i kuptueshem ,dhe nuk kam perdor asnjehere terme,apo me permend raste qe ketu dikush i ka permend ,dhe ka then se mundet me qene keshtu,mundet me qene ashtu,ku edhe vet e [color=#FF0000]kan cek se ato jane raste te rralla ne raport 1 me 1000,ata kan fol per defekte qe mundet me i pas njeriu,ndersa une kam mundu me jap mendimin mbi gjendejn normale te njeriut.Dhe nuk kam dasht une qe disa njerez te i keqperdorin argumentet qe i kan sjellur disa ketu,se disa si te degjojn se paska raste te tilla,ato mundohen tani te keqperdorin dhe te manipulojn me keto argumente qe ndodhin ne 1mij ne 1 rast.sepse para se ti tregojsh dikujt per te kaluren
tende,gjithome je ne dilem,a te i tregoj a te mos i tregoj,dhe dikush vendos te mos i tregoj dhe me argumente te tilla mundohet me mbajt lidhjen gje per te cilen mendoj une eshte gabim,eshte mire gjithmone te ia thuash te verteten.

Edhe njehere po te lus mos u ben nervoze,se nuk ia vlen ne forum me u bere me nervoze,dhe per keta qe ti me shkrimin tim je bere nervoze,une te kisha lut me ma bere hallall,se nuk eshte qellim i imi te bej askend nervoz.

Une gjithmone jam mundu me postimet e mija qe ta mbaj lart karakterin e njerzve e sidomos te femrave,sepse çdo njeri ndodhet nga njehere neper udhekryqe dhe mund ta humb durim,ngase merzitet,deshprohet dhe humb durimin per ta vazhduar rrugen e sinqeritetit,ndoshta edhe krejt pak i vyen qe te vazhdoj ate rruge prap,dhe une per keta mundohem ,sepse kurr nuk i dihet ndoshta nje shkrim i imi e ben edhe me te fort dhe i jap kurajo.
Edhe pse e dij se ndoshta shume do ma marrin inati,por une prap do vazhdoj te japi kontributin tim,ne rrugen e moralit dhe te nderit,sepse per mua nderi eshte i shenjet.Sepse une nuk mendoj te bej avantura permes forumeve,dhe me ia bere rrafsh te gjithve vetem qe mua tani te me dojn femrat.Sepse avanturistat e kan kete rruge,kur dojn me zen nje femer i thojn,"o nuk po me intereson sa i ke pas para meje, as cka ke ba, as kush je kan,"une mendoj se keta njerez nuk jane serioz ,skan qellim lidhje serioze.Prandaj une bej mesazhe qe mos te bijen dikush viktim e ketyre njerzve,se gjoja nuk ju ineterseon sot meshkujve e kaluara e femrave,une mendoj se nje mashkulli te menqur dhe serioz duhet me i inetresu e kaluara e femres qe pretendon ta mer per grua. Njoh shume femra te deshrpuara,qe thojn qe milona euro ,edhe cka kam te gjall thon e kisha dhan vec me mujt me kthy kohen prapa dhe edhe nje here me qene ajo qe kam qene ,me beso se ndej dhembje shume,dhe nga njehere syt lot me mbushen kur tregojn ,dhe per kete mua me dhimben femrat jashtzakonisht shume,sepse çdo femer kur eshte e re lakmon edhe meshkujt e pa ndergjegjshem e shfrytezojn nje situat te till,dhe me rrena ia mbushin mendjen .

Kalofshit mire te gjithe, ...mos lejoni te luaj dikush me nderin e juaj,se nderi nuk blihet me pare. [/color]zem-zem e kam cek me ngjyr te kuqe ,i nderuar nisuni nga pytja qe ka be ne fillim antarja dhe ka be pytje krejt tjetr send e ju shkoni folni per tjera gjera ,nuk eshte pytja qe ka be per virgjinitet e operacione mi mbulu marrinat e tynve qe shum nga antart kan dal nga tema nga pytja qe ka be shoqja jone.
Pytja ka qen
: A mundet te humbet vergjiniteti pa pasur mardhernje seksuale

DHe jam Pergjigjur simbas termes Medicinale qe meson krejt bota dhe qe e din se mundet dhe ka Fakte pse e qysh i kam shenu ,na ate ju kemi pergjigj dhe qe eshte e vertet,e jo si mashtrojn femrat e qka bejn ajo eshte pun personale e qdo kujt

Ne smundemi me mohu qe ke cek femrat e keqperdorin kete rast qe eshte e mundur me lind ashtu pa virgjinitet e keqperdorin femrat ne kete rast ,ato e pa mundur eshte me mashtru nje mashkull nje vajz qe ka pas sex me dikon e me shku me than jam lind keshtu mundet ne raste qe eshte Mashkulli Papakk ska pa femer kurr me syy por nje mashkull normal smundet se ajo verehet ne fillim

Po e verteta eshte dhe Fakt eshte qe mund me lind dhe kjo eshte 1/1000 lind nje femer keshtu ,une me Medicin ju kam skjaru e jo fjal bosh
Lea
 

Re: A mund te humbet virgjiniteti pa pasur mardheni seksuale ??

UNREAD_POSTnga zem-zem » E Mërkurë 19. Gusht 2009, 16:33

shkroj Lea
zem-zem e kam cek me ngjyr te kuqe ,i nderuar nisuni nga pytja qe ka be ne fillim antarja dhe ka be pytje krejt tjetr send e ju shkoni folni per tjera gjera ,nuk eshte pytja qe ka be per virgjinitet e operacione mi mbulu marrinat e tynve qe shum nga antart kan dal nga tema nga pytja qe ka be shoqja jone.
Pytja ka qen
: A mundet te humbet vergjiniteti pa pasur mardhernje seksuale

DHe jam Pergjigjur simbas termes Medicinale qe meson krejt bota dhe qe e din se mundet dhe ka Fakte pse e qysh i kam shenu ,na ate ju kemi pergjigj dhe qe eshte e vertet,e jo si mashtrojn femrat e qka bejn ajo eshte pun personale e qdo kujt

Ne smundemi me mohu qe ke cek femrat e keqperdorin kete rast qe eshte e mundur me lind ashtu pa virgjinitet e keqperdorin femrat ne kete rast ,ato e pa mundur eshte me mashtru nje mashkull nje vajz qe ka pas sex me dikon e me shku me than jam lind keshtu mundet ne raste qe eshte Mashkulli Papakk ska pa femer kurr me syy por nje mashkull normal smundet se ajo verehet ne fillim

Po e verteta eshte dhe Fakt eshte qe mund me lind dhe kjo eshte 1/1000 lind nje femer keshtu ,une me Medicin ju kam skjaru e jo fjal bosh

Lea -une i kam dhen nje mendim te fundit rreth kesaj teme,por ti prap me ke drejtuar mua,dhe ke perzgjdhur koten time ,me te cilen nuk kam qene tu e jap mendimin rreth titullit te kesaj teme "a mundet te humbet virgjiniteti pa pasur mardhenje" por ne kete postim timin ia kam shkruar pejankes per tu sqaruar une edhe ajo.


Ndersa lidhur me temen,une nuk e kam ngaterruar pytjen e "Lettaa-s",por ju e keni ngaterruar dhe ju nuk keni fol per virgjinitetin,por keni fol per vagjinen,dhe e keni definuar virgjinitetin vetem me hymenin e vagjines,dhe keni sjell materjale nga mjeksia ,sic ka cekur ky antari me lart,vetem edhe fotografia ju ka mbet pa e bere publike.
- - -Por edhe atehere kur ke fol per vagjinen ,sic e ke cekur edhe vet ke marr shembuj,qe mundet me ndodh 1/1000 raste,dhe keshtu ju keni fol ,per 1-shin, ndersa une kam fol per 1000-shin,ju keni fol per defekte te mundeshme.Keni marr shembuj nga mjeksia,ku keta shembuj ju duhen atyre qe dojn te behen gjinokolg.Por me gjithe ate,mire eshte me dit gjithecka.

----Per te qenurit i virgjer,apo jo i virgjert eshte nje status i njeriut.po e marr shembullin e te qenurit BEQAR.
BEQARIA - Njeriu,prej dites qe lind,dhe deri ne diten e marteses,eshte beqar,ne momentin qe martohet,e humb satusin e beqaris,dhe ai njeri qe eshte martuar,per ate ka mbaruar beqaria.

VIRGJINITETI - Çdo njeri qe ka lind dhe nuk ka bere akoma seks,eshte i virgjer,qoft femer apo mashkull,a ka lind me defekte a pa defekte,a e ka lendu hymenin a nuk e ka lendu,ai qe nuk ka bere akoma seks eshte i virgjer.Dhe ne momenti qe ben seks e humb statusin e te qenurit i virgjer.
Nese e ka lenduar nje femer hymenin e saj,pa bere seks,ti nuk mundesh me quajt ate femer jo te virgjert,se nese i thua ti dikujt ,se kjo femer nuk eshte e virgjert,atehere cdo njeri do mendoj se ajo femer ka bere seks.
- - Virgjiniteti nuk eshte pjese e vagjines,sepse ndoshta te ka rastis edhe ty te degjosh edhe meshkuj duke then, jam i virgjert,dhe kur ke degjuar nga mashkulli te thot: "une jam i virgjert",atehere te gjithe e kuptojn se ai djal nuk ka bere akoma seks.
- -Virgjiniteti nuk eshte dicka qe shihet,mundet njeriu me i than nje femre; ta pash hymenin,mundet me i than,a ta pash virgjinitetin,nuk mundet me i than,sepse virgjiniteti nuk eshte dicka objektive,virgjiniteti eshte subjektive,eshte fjale(termenologji) qe na jep me kuptu statusin ne te cilin gjendet njeriu.

Nuk e dij a e ke lexuar mendimin tim te fundit,ka qene i ngjashem me kete te sotit.
Per deri sa nuk ju ke futur mjeksis ne lidhje me kete mendim,per mua ke qene me e kuptushme,sepse ne nje postim tendin e keni pershkruar kogja mire ,momentin kur femra ben seks per heren e parë,dhe i ke cekur disa gjera qe ndikojn,sic eshte ana psikologjike,dhe si vjen deri te rrjedha e gjakut,edhe pse e ka hymenin e lenduar ajo de rrjedh gjak.Diçka keshtu e pate cekur.

...ju faleminderit,dhe njehere ju kerkoj falje te gjithve,ky eshte mendim i imi,dhe njerzit gjithmone ne mendime kan dallime.
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''FUND
Imazh
Avatari i antarit
zem-zem
 
Poste: 339
Antarësuar: E Martë 1. Janar 2008, 15:12

 
MëparshmePërpara

Kthehu tek DashuriaKush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 0 vizitorë